Otsi blogist

August 31, 2010

Lebara Startpakke

Tänane päev on möödunud elukohaotsimise tähe all, mitte mulle aga Maarjale (võtsin ta enda juurde ju ulualla kuniks ta ise endale elamise leiab). Hommikul oli närviline netis istumine – mina uurisin oma lennupileteid jälle, mis mul ikka veel ostmata oli ja Maarja otsis eri portaalidest Aalborgi üürikorterite kohta. Natuke kehvasti, et ainult üks netijuhe on, aga sai hakkama...
Siis võtsime suuna linna poole ja läksime koos Kristiniga (ka eestlane, aga tema läheb õppima ühte teise ülikooli Aalborgis) ühte korterit vaatama, mis ausalt õeldes oli täielik aja raiskamine kuna see omanik ütles kohe, et tal on inimesi kes on valmis maksma rohkem kui ta küsis ja üldsegi ta ei taha väga üürida vaid rohkem müüa... siis kesklinnas purskkaevu ääres istudes sattusime veel paari eestlasega kokku, kes ka väga lahkelt pakkusid, et „tule meie juurde, meil ruumi on!“, aga see tundus kahtlane, kui nad on hoopis teisest ülikoolist ning see majutus organiseeriti ju läbi ülikooli, et kas ikka päris nii saab, et üürilised otsivad uusi üürilisi... väga ei usu, aga noh, sel hetkel oli see ka veel üks ajutine lahendus.
Peale seda otsustasime minna edasi ühte hostelisse, kus Kristin enne oli ning kus on ka veel palju teisi samasuguseid üliõpilasi kes otsivad endale uut kohta, sest elamine selles hostelis lihtsalt ei ole võimalik pikaajaliselt – põhimõtteliselt on see nagu kämping väikeste majakestega, kus magavad 5 inimest koos väga väikesel pinnal ning lisaks on see ka linnast suhteliselt kaugel. Aga kuna Kristin tundis seal olijaid hästi siis saime uurida, et kas on kellelgi on kohta pakkuda või saab keegi kampa võtta elukoha otsimisel ja õnneks leidsimegi 3 tüdrukut, kes homme oma korterisse juba sisse kolivad ja lepingut allkirjastama lähevad ning kes otsivad ka neljandat kaasüürilist. Ühesõnaga sellega läks õnneks ning homme kolib ka Maarja oma uude elukohta Aalborgi kesklinnas, kuuüür korteris (kolmetoaline korter oli vist) kokku oli 7000 DKK ehk siis igaüks peab maksma 1750 kuus, alguses on deposiidi ja ettemaksega summa muidugi suurem aga siiski mõislik.
Veel mõlgutan juba rattamõtteid, kust ja kuidas saaks... tänagi vedeles 1 eeldatavasti katkine ja mahajäetud jalgratas ühika lähedal oleva bussipeatuse juures kraavis, kiusatus oli suur see lihtsalt kaasa võtta, aga see ei tundunud päris õige tegu...
Täna oli palju ringi sebimist linnas, aga see-eest tunnen et orienteerun ikka palju paremini nüüd Aalborgis:) Aga bussipileti hind on ikka päris soolane – ühe tunnipileti eest peab välja käima 18 DKK! Üldiselt üritan tsekke alles hoida, et siis hiljem arvet pidada kui palju ja kuhu kulutanud olen, aga vaatame kas see süsteem ka töötama hakkab s.t. kas viitsin seda teha:)

Täna ostsin ka endale Taani kõnekaardi – minu Taani number on +45 50 129 038 (operaator Lebara Mobile). Hetkel on veel Eesti number sees, aga lähiajal mind Eesti numbrilt enam kätte ei saa, mõlgutan siin mõtteid et äkki peaks ajutiselt selle üldse kinni panema, siis ei läheks ka tellitud teenuste eest raha (kõnepost jne)...
Lisan siis alla ka oma aadressi Taanis, et siis saate google maps'is üles otsida ja vaadata kaardilt, et kus ma siis ikka täpselt olen või veel parem kirju tigupostiga saata:

Aalborg Kollegiet
Scoresbysundvej 3
9210 Aalborg SO (see O, millest on kriips läbi)
Room 112

Lennupiletid Rootsi said ka ostetud, õigemini ainult Kop.’ist Stock.’i, lähen Kopist 06.09 kell 8:35 ja siis 9:50 olen Stockholm-Arlanda lennujaamas ja tagasi tulen järgmise päeva hommikul kell 8:40 ja Kopis olen siis 9:50. Kes veel pole informeeritud siis Rootsi lähen SSE'sse The Staffan Burenstam Linder scholarship'i kätte saama. Ülejäänud otsad tuleb eeldatavasti läbida rongiga (Aalborgi ja Kopi vahe), kuid kuna rongipiletite hinnad on samad kogu aeg, siis sellega väga kiiret pole. Tegelen siis kui olen jõudnud endale õpilase rongisooduskaardi teha (WildCard).

No comments: