Otsi blogist

August 30, 2010

Uus etapp ehk algus Aalborgis

Istun nüüd oma uues ühikatoas ning kuulan John Mayerit peale pikka ja väsitavat päeva... tuba on päris uhke ühe tavalise ühikatoa kohta – isegi voodipesu oli korralikult kokku volditud ja tekkide ning patjadega voodijalutsisse pandud. Nüüd tundub see 300 DKK, mis kulutasin uue teki ja padja ostmisele natuke mõttetu, aga õnneks (nagu meid ühikasse sõidutanud noormees väitis) peaks need saama tagasi müüa koolile kui ma pakendit ei ava.
Kuigi praegu on suht väss olla pole ju tänane päev tegelt nii kiire olnud, lihtsalt palju ootamist, mis väsitab ja millegipärast on lendamine ka mulle väsitav pluss täna on terve päev vahelduva eduga pea valutanud, ega see ka asjadele kaasa ei aita... aga üks korralik uni peaks selle vastu vast aitama!
Natuke siis tänasest päevast ka. Hommikult tõi Allar mind lennuväljale ja siis oli veel aega palju... tegin siis self check-in’i ära ja mõtlesin, et kiletan oma kohvri ka igaks juhuks ära (lõppkokkuvõttes ma seda ikka ei teinud), aga kilemees arvas et kohver on ülekaalus, et kas ma ikka taha kiletada, äkki tõstan asju ümber või jätan Tallinnasse... aga ega mul ju polnud neid asju kellelegi anda esiteks ja teiseks polnud nagu midagi mida ma oleks maha tahtnud jätta ka. Mõtlesin et maksan siis oma ülekilode eest, aga pagasi äraandmisel seda lõpuks ei teinud kuna teenindaja arvas, et „Ütleme, et on korras.“ Ja mina säästsin ligi 800 eeku! Ütleks, et õnnestunud check-in:)
Vahepeal nägin Maarjat ja ka ühte teist tüdrukut, kes Kop’i õppima läheb ja meiega ühe lennuki peale läks. Siis ootasin Janno ära, kes mind ära saatma tuli, ning sain edasi minna turvakontrolli. Mõlemad lennud olid lühikesed ja sündmustevaesed, aga väsitavad. Aalborgi jõudnud, saime bussi peale, mille juht tahtis meilt nina alt minema sõita, aga siis ikka tegi uksed lahti ja pidas pika loengu taani keeles maha, mille peale mina küsisin „Do you go to the city center?“. Bussijuht vastas, et läheb ja siis seletas midagi soiguva tooniga taani keeles edasi:). Bussi peal küsisin teed ja nii saimegi endale veel ühe kaaslase kes ka Student House’i läks, Maxim Prantsusmaalt – kolm pead on ikka parem kui kaks! Kohale jõudsime ilusti, bussipeatusest lõppsihtkohta oligi kõige pikem kottide venitamine, aga seda oli ka mingi 200 meetrit võibolla.
Student House’is registreerisime ennast ning sain ka majutuse info ja allkirjastasin üürilepingu. Kohapeal tuli välja, et Maarjale oli ka ikka majutus leitud, aga see oli ikka liiga kallis tema jaoks, et korraga 6 kuu üüri välja käia, seega ta otsustas, et ütleb selle koha üles nii et praegu istub Maarja siin minu kõrval laua ääres ning otsib netist kortereid.
Ja tundub, et ühikas on väga toredad inimesed kõik, meile tehti ühikatuur ja selgitati kõiki reegleid ja siin on hullem süsteem paika pandud köögi koristamisega näiteks ja kus mis käib jne. Ma panin ka tähele, et siis on välistudengeid suhteliselt vähe, mis mulle isegi sobib, kuna siis saan siin taani keelt praktiseerida:)
Esimene päev Aalborgis selja taga, tunne on hea ja kõik on korras!

2 comments:

Margit said...

Edu ja vahvaid seiklusi sulle! Ma ei suuda ka enam ära oodata, millal sinna Berliini ükskord jõuan :)

annike said...

tänud! äkki hakkad ka oma seiklusi kirja panema?