Otsi blogist

November 18, 2011

The Festival of Lights

Ammu tahan blogisse midagi kirjutada, aga midagi väga toimunud pole. Täna lõpuks siis:)

Seitsmendat aastat järjest toimub Umeas Valguse festival (või tulede festival). Kesklinnas eksponeeritakse festivali ajal (mis pole niiväga festival kui lihtsalt näitus linnas) mitmeid tulede- või valguseinstallatsioone erinevate kunstnike, arkitektide, inseneride jne. poolt. Selle aasta teemaks on "Minu unistuste linn". Täna õhtul oli festivali avamine.

Kõige lahedam eksponaat oli minu meelest tuledeväljak, kus Umea lapsed olid rohkem kui 4000 küünla jaoks ise meisterdanud küünlaalused/topsid ja siis need katsid tervet väljakut. Kõik küünlaalused olid erinevad ja igati vahvad. Väljak oli Sõpruseväljak kesklinnas, mis sümboliseerib sõprussuhet Riia linnaga, kus eeldatavasti ka praegu tuledefestivali peetakse... kui õigesti aru sain.

Idee iseensest on hea, sest nüüd on koguaeg pime väljas ja tahetakse natuke rohkem valgust linna tuua. Avamistseremoonia oli ka päris huvitav tantsijate ja igasugu tegelastega nagu valguseprintsessid ja kuningannad ja mingid notsud :S. Keegi eeldatavalt tähtis inimene pidas kõne ka, mis oli rootsi keeles. Niipalju sain aru, et see rääkis unistustest ja unenägudest ja valgusest:)

Tuledeväljak

Igal tulukesel oli oma käsitsitehtud topsike

Dino ja notsu oma valgusekepikestega


Üritus oli suurem kui arvasin. Inimesi oli palju ja kõik olid peredega välja tulnud et tulesid ja installatsioone nautida. Polegi nii suurel väliüritusel siin käinud. Lapsi jooksis palju ringi ja mõned olid isegi väikese nööri oma lapsele külge sidunud, et neid mitte ära kaotada. Lapsed nööri otsas nagu koerad:) Pole kursis, äkki see ongi normaalne, aga naljakas oli nii ehk naa.

PS. Viimane stipendiumiavaldus läks teele mõni aeg tagasi, Saare Kaluri oma. Ja nüüd rohkem kandideerida ei ole enam kuhugi!

PPS. Eksamitulemusi veel ei tea, aga tunne on hea. Seekord kirjutasin rohkem kui arvasin, et vaja, sest eelmine kord läksid sinna osad punktid kaotsi.

PPPS. Hetkel käiv kursus põhineb turusimulatsiooniprogrammil. Päris põnev on näha kuidas meie otsused brändide turundamise ja positsioneerimise ja tootmise ja muu kohta firma käekäiku mõjutavad. Oleme Team Tigers ja võistleme veel 5 teise tiimiga meie turul. Hetkel oleme turuosa suuruselt kolmandad.

No comments: